Menu

Log på

ÅRETS POLARHUNDE 2012

Hent PDF-fil med samtlige resultater, point m.m. >> download

 

 

driftingice2013

Årets Polarhund

   
Race DKK nr Kennelnavn Ejer Points
AM 11711/2010 Juneau's Drifting Ice Anders Gram Kristiansen, Anetta Johansen 28
SH Dk10402/2010 Bedarra I Scream For Ice Cream Ayoe Hansen 14
SH 13063/2006 Bedarra Nosferatu Ayoe Hansen 12
AM Se49064/2010 My Alaskan Polar Quest Annelie Carlsson 7
SH Dk18364/2010 Pawfections Frozen Treasure Ayoe Hansen 6
SH Dk01000/2007 Hay Je Ho Yingle Belle Anne Schierup, Henrik Søeborg 6
SH DK13317/2009 Hulduheims Sámur Christina Runge 6
         
 

veteran12

Årets Veteran

   
Race DKK nr Kennelnavn Ejer Points
AM 19469/2003 Black Lotus X-File Silver Flame Anne Schierup 27
SH 20685/2002 Taymyrs Unidentified Flying Object Ayoe Hansen 20
SH 05968/2001 Taymyrs Ray Of Light Heidi Taymyr, Janni Morsing 7
SH 19978/2002 Taymyrs Top Of The Pups Anne Schierup 7
SH 21439/2003 Black Geronimo's Charmy Anders Larsen 6
AM 13252/2004 Czarik's Fuxus Dan Lund Mulbjerg 6
         
 

stjerneskud12

Årets Stjerneskud

   
Race DKK nr Kennelnavn Ejer Points
AM DK12803/2011 Pawfections Son Of A Bitch Ayoe Hansen 26
SH Dk01499/2012 Czarik's Let'cz Go By Czarcki Ann Jensen 20
SH Dk08785/2012 Hay Je Ho Cold Play Charlotte Andersen, Anders Larsen 19
AM DK15466/2011 Amuloga's Magnificient Choice Luise Mulbjerg, Charlotte Mogensen 14
AM Dk05432/2012 My Alaskan Breaking Trail Jesper Juhl Døssing, Camilla Brøgger, Camilla Juhl Døssing 13
AM SE31400/2011 Mihakias Great Lion Hearts Mckan Tina Lindhardsen 13
SH Dk15463/2011 Amuloga's Greatest Choice Louise Falgreen Barrett, Kim Rinke Jensen 7
SH Dk11892/2012 Packice Executive Power Henrik Søeborg, Anne Schierup 7
AM Dk15467/2011 Amuloga's Sweetest Choice Luise Mulbjerg, Dan Lund Mulbjerg 7
AM Dk05435/2012 My Alaskan Mushers Secret Anne Orholt 7
SH Zg451134 Snowmist's Xclusive Rights Kim Arpe 7
AM Dk08903/2012 Team Ca Ba Clio Jacob Kristiansen 7
AM Dk18178/2011 Alaskan-shadow Aragorn Anita Manthey Windelboe 7
SH U/Reg Kaisa Of Inner Vision Bodil Nielsen 7
AM Dk00683/2012 Packice Dress Code Jonny Boas Lang, Louise Boas Lang 6
AM Rkf3326404 Alveig Urban Rocket Lene Corvinius 6
AM Dk15465/2011 Amuloga's First Choice Linda Johansson, Sverige 6
SH Dk11895/2012 Packice Et Cetera Henrik Søeborg, Anne Schierup 6
AM Dk05433/2012 My Alaskan Final Dash Lotte Kjær Christensen 6
         
 

avlklasse12

Årets Avlsklasse 

Race DKK nr Kennelnavn Ejer Points
AM Dk17530/2007 Snocrib Aniu-O'onak Camilla Brøgger 14
AM Dk06400/2010 Amuloga's Black Chief Charlotte Mogensen 7
         
 

opdrat12

Årets Opdrætsklasse

   
Race - Kennelnavn Ejer Points
AM - Amuloga Luise & Dan Mulbjerg 21
AM - Czarik's Henrik Westeraas 7
         
 

huskyhan12

Årets Siberian Husky Han

   
  DKK nr Kennelnavn Ejer Points
  13063/2006 Bedarra Nosferatu Ayoe Hansen 16
  DK13317/2009 Hulduheims Sámur Christina Runge 10
  21439/2003 Black Geronimo´s Charmy Anders Larsen 10
  Dk12803/2011 Pawfections Son Of A Bitch Ayoe Hansen 7
  20685/2002 Taymyrs Unidentified Flying Object Ayoe Hansen 3
         
 

huskytave12

Årets Siberian Husky Tæve

   
  DKK nr Kennelnavn Ejer Points
  Dk10402/2010 Bedarra I Scream For Ice Cream Ayoe Hansen 16
  Dk18364/2010 Pawfections Frozen Treasure Ayoe Hansen 6
  Dk01000/2007 Hay Je Ho Yingle Belle Anne Schierup, Henrik Søeborg 6
  19978/2002 Taymyrs Top Of The Pups Anne Schierup 4
  05968/2001 Taymyrs Ray Of Light Heidi Taymyr, Janni Morsing 3
  DK03514/2010 Draghunden Alice Cullen Pia Askgren Kristiansen 3
  Dk01329/2012 Ebonyshadow's Grafiti Snowmist Kim Arpe 2
  Dk05497/2012 Kaisa Of Inner Vision Bodil Nielsen 1
  Dk13346/2009 Hightower's Zara Anne Shierup 1
         
 

driftingice2013

Årets Alaskan Malamute Han

   
  DKK nr Kennelnavn Ejer Points
  DK11711/2010 Juneau's Drifting Ice Anders Gram Kristiansen, Anetta Johansen 16
  Se49064/2010 My Alaskan Polar Quest Annelie Carlsson, Sverige 8
  Dk21553/2010 Inupiat's Quuniqsuq Jason Toni Bøgemose Chrillesen, Annette Rost 5
  Dk06081/2010 My Alaskan Icy Cougar Jacob Hald Sørensen, Jeanette Marlene Jensen 5
  DK16537/2008 Sakima Redsun Illa Kuvianartok Karin Hauks-Jensen, Bøgevej 3
  Dk01089/2010 Kotuko Fade To Black Luise Mulbjerg, Dan Lund Mulbjerg 3
  Dk17608/2010 Unavoq's Extreme North Tocho Toni Bøgemose Chrillesen, Bettina Lübbert, Jacob Bøgemose 3
  DK07186/2010 Czarik's Jawbreaker Jaczhobel Mette Buchwald 2
  Dk17203/2008 My Alaskan Masterpiece Pernille Rix, Michael Karstensen 2
  Dk18178/2011 Alaskan-Shadow Aragorn Anita Manthey Windelboe 2
  Dk08556/2011 Czarik's Kaczim Pernille Luther 1
  DK06400/2010 Amuloga's Black Chief Charlotte Mogensen 1
  Dk00580/2008 Alaskan-Shadow Devil Ann Jensen 1
  Dk04474/2012 Mihakias Great Lionhearts Mckan Claus Martens Lindhardsen, Tina Lindhardsen 1
         
 

veteran12

Årets Alaskan Malamute Tæve

   
  DKK nr Kennelnavn Ejer Points
  19469/2003 Black Lotus X-File Silver Flame Anne Schierup 13
  Dk06086/2010 My Alaskan Winter Dream Camilla Brøgger 12
  Dk09915/2008 Jenna Anetta Johansen, Anders Gram Kristiansen 9
  DK11714/2010 Juneau's Northern Light Bitten Poulsen, Camilla Almind 8
  Dk22646/2009 Czarik's Iczamaka Claus Martens Lindhardsen 6
  Dk22647/2009 Czarik's Iczola Kavik Claus Flø 3
  Dk06084/2010 My Alaskan Glacier Diamond Jais Lund, 2
  06913/2006 Atka Hanne Sandholt 2
  Dk05381/2009 Amuloga's Lone Wolf Dan Lund Mulbjerg, Luise Mulbjerg 1
  13252/2004 Czarik's Fuxus Dan Lund Mulbjerg 1
  Dk00576/2008 Alaskan-Shadow Sunset Ann Jensen 1
         
  Årets Grønlandshund Han    
  DKK nr Kennelnavn Ejer Points
  - - - -
         
  Årets Grønlandshund Tæve    
  DKK nr Kennelnavn Ejer Points
  - - - -
         
  Bemærk grå kursiv er hunde, hvis ejere ikke er medlem af DPHK, og derved ikke deltagende til pointsstillingen  

 

 

Go to top